wstecz
powrót do strony głównej
Wpisz się do Księgi Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno

 


 

 

 

IX Diecezjalne Złazisko KSM 
w Drelowie


W dniach od 21-24 czerwca 2003 r. w Drelowie odbywa się IX Diecezjalne Złazisko Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Hasło tegorocznego spotkania brzmi "Stajemy pod Krzyżem - oto Matka Twoja".

W złazisku uczestniczy ok. 80 osób z parafii: Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Parczew, Swory oraz Siedlce. Nad całością czuwa ks. Marek Chomiuk - Asystent diecezjalny KSM diecezji siedleckiej.

Uczestnicy mają na celu zapoznanie się z orędziem Ojca Świętego skierowanym do młodych oraz zapoznanie się z historią Krzyża Światowych Dni Młodzieży.

Młodzież KSM uczestniczyła już w pielgrzymce pieszej do Horodka (zobacz galerię zdjęć), zaś w poniedziałek rano odwiedzi lasy kolembrodzkie -  miejsce misji dla prześladowanych unitów podlaskich.

Punktem kulminacyjnym Złaziska będzie uczestnictwo młodzieży w uroczystościach związanych z peregrynacją Krzyża Światowych Dni Młodzieży w Drelowie i w Międzyrzecu Podlaskim (23-24 czerwca). Na tym etapie młodzież będzie miała okazję w skupieniu rozważać znaczenie Krzyża i Matki Bożej w ich życiu.

Zobacz galerię zdjęć z pielgrzymki KSM do Horodka


wstecz

Anna Skwara - V-ce Prezes KSM Diecezji Siedleckiej
Paweł Stefaniuk 22 czerwca 2003