Wizytacja Kanoniczna
23-24 września 2003 r.

W dniach 23-24 września 2003 r. miała miejsce w parafii Drelów Wizytacja Kanoniczna pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika.

W pierwszym dniu wizytacji ks. biskup Henryk celebrował mszę św. o godz. 17.00. W wygłoszonej homilii nawiązał do 8 błogosławieństw, a także przypomniał parafianom o odpowiedzialności jaka spoczywa na potomkach męczenników unitów. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z udziałem młodzieży szkolnej z Gimnazjum, szkół średnich oraz studiów.

W dniu następnym ks. Biskup poświęcił nowo zrekonstruowaną kaplicę w Łózkach. W tym dniu uczestniczył również w spotkaniach z gronem pedagogicznym szkół podstawowych w Łózkach, Drelowie i Żerocinie a także Gimnazjum w Drelowie. Popołudniu o godz. 17.00 ks. biskup Henryk Tomasik odprawił mszę św., po której miało miejsce błogosławieństwo dzieci.

23 września - Msza św. - spotkanie z młodzieżą.

24 września - Poświęcenie kapliczki w Łózkach - Błogosławieństwo dzieci.

(PS) 24 września 2003. Fot. P. Stefaniuk