wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH


1 listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych, znanych i nieznanych, dawnych i współczesnych. Uroczystość ta przypomina nam cel naszego życia - świętość, życie wieczne w niebie. Tego dnia Mszy Świętej za wszystkich parafian na cmentarzu parafialnym przewodniczył Proboszcz naszej parafii - Ks. Wiesław Mańczyna.

Dzień 1 listopada przypomina nam prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: małżeństwa, życia w samotności, kapłaństwa czy życia konsekrowanego jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nie można osiągnąć własnymi siłami. Konieczna jest pomoc łaski Bożej, czyli dar Boga. Ponieważ Stwórca powołuje do świętości wszystkich, także każdemu człowiekowi pomaga swą łaską. Od każdego z nas jednak zależy, w jakim stopniu przyjmie od Boga dar świętości.

W pierwszych dniach listopada udajemy się na groby naszych bliskich zmarłych. Zastanawiamy się nad sensem naszego życia, jego kresem, życiem wiecznym. 2 listopada Kościół w sposób szczególny wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy odeszli już z tego świata i potrzebują naszej modlitwy. Za pobożne odwiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada i jednoczesną modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny.

Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis ...

 

wstecz

2012 | ks. Marek Weresa