wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

II NIEDZIELA SYNODALNA


"KOŚCIÓŁ CELEBRUJE MISTERIUM ZBAWIENIA" - to hasło II Niedzieli poświęconej tematyce Kościoła, w pracach Synodu Diecezji Siedleckiej.Kontemplujemy Kościół jako zgromadzenie liturgiczne, w którym sprawujemy tajemnice naszego spotkania z Bogiem. To liturgia jest szczególnym miejscem i czasem na to, byśmy przyjmowali działanie Pana Boga i stawali się uczestnikami zbawczego dzieła, które Bóg spełnił w Jezusie Chrystusie, w Jego Misterium Paschalnym, czyli w Jego męce, śmierci i zmartwychwstaniu.

W każdej liturgii, gdy w zgromadzeniu Kościoła celebrujemy i upamiętniamy tu i teraz Misterium Paschalne Jezusa Chrystusa, dokonuje się Jego królowanie.

Na koniec z racji Uroczystości Chrystusa Króla wspólnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz akt ofiarowania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Kolejnym etapem prac w parafii będzie Celebracja Słowa Bożego, katecheza oraz praca w ramach parafialnego zespołu synodalnego. Kto chciałby się włączyć w te ważne i wielkie dzieło, jakim jest II Synod Diecezji Siedleckiej, serdecznie zapraszamy.

 

wstecz

2012 | ks. Marek Weresa