wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

NIEDZIELA SYNODALNA -
KOŚCIÓŁ SAKRAMENTEM JEDNOŚCI


27 stycznia, Uroczystą Mszą Świętą o godz. 11 zainaugurowaliśmy kolejny etap II Synodu Diecezji Siedleckiej w naszej parafii. Obecny temat brzmi: KOŚCIÓŁ SAKRAMENTEM JEDNOŚCI.

Synod jest ważnym wydarzeniem w życiu Kościoła lokalnego – diecezjalnego. Chce pokazać Kościół żywy, wspólnotę braci i sióstr idących tą samą drogą, czyli nawracających się do Jezusa Chrystusa.
II Synod Diecezji Siedleckiej został zainaugurowany 10 czerwca 2012 r. Na mocy prawa kanonicznego biskup diecezjalny ma prawo zwołania synodu, zawsze wtedy gdy uzna, że dobro kościoła diecezjalnego tego wymaga. Na początku trzeciego tysiąclecia  chrześcijaństwa, przemyślenia i przeformułowania wymaga wiele wymiarów życia kościelnego w naszej diecezji.

Jedność ciała, którym jest Kościół, dokonuje się przez chrzest: Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało. Ta jedność dokonuje się przez to, że każdy z członków, dzięki przyjęciu sakramentu chrztu, ma tego samego ducha – czyli ducha Jezusa Chrystusa. Tym duchem jest ożywiony, nim się kieruje i jego mocą przyjmuje postawę Jezusa Chrystusa, dokonuje czynów na miarę Jezusa Chrystusa. Taka jest teologia Kościoła jako ciała Chrystusa złożonego z różnych członków.

Sobór Watykański II określił Kościół jako sakrament jedności, czyli lud święty, zjednoczony i zorganizowany pod zwierzchnictwem biskupów. Dalej, wyjaśniając ten sakramentalny charakter Kościoła, Sobór określa Kościół jako znak i narzędzie wewnętrznego zjednoczenia z Bogiem i jedności całego rodzaju ludzkiego. Ten aspekt natury Kościoła i jego tożsamości zgłębiamy w naszych pracach synodalnych.

Jedność Kościoła jest oparta na słuchaniu słowa jednego Boga, a nie na żadnych ludzkich założeniach czy na jakichkolwiek interesach. To dzięki proklamowaniu słowa dokonuje się zjednoczenie ludzkich serc i umysłów.         
Celebracja Słowa Bożego w sobotę 2 lutego po Mszy Świętej o godz. 11. Natomiast katecheza i praca w Parafialnym Zespole Synodalnym w niedzielę – 3 lutego, po Mszy Świętej o godz. 15.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH !!!

 

 
wstecz

2012 | ks. Marek Weresa