wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

NIEDZIELA SYNODALNA -
KOŚCIÓŁ A ŚWIAT


24 lutego, Uroczystą Mszą Świętą o godz. 11 zainaugurowaliśmy kolejny etap II Synodu Diecezji Siedleckiej w naszej parafii. Obecny temat brzmi: KOŚCIÓŁ A ŚWIAT.
Tematyka, którą się zajmujemy dotyczy Kościoła. Dotychczasowe tematy to: Kościół jako miejsce kształtowania i przekazu wiary, następnie Kościół, który w liturgii przeżywa tajemnicę zbawienia – tajemnicę paschalną, i to Kościół jako jedność, wspólnota ludzi wierzących.

 

 

Synod jest ważnym wydarzeniem w życiu Kościoła lokalnego – diecezjalnego. Chce pokazać Kościół żywy, wspólnotę braci i sióstr idących tą samą drogą, czyli nawracających się do Jezusa Chrystusa.
Chodzi o to, byśmy zastanowili się nad obecnością Kościoła w świecie i nad tym, jak różni się on od świata. Konkretnie, jak mentalność (duch) ludzi ochrzczonych i wierzących jest odmienna i niezależna od mentalności ludzi, którzy nie znają Chrystusa.

 

 

W instrukcji o synodach diecezjalnych, znajdujemy podkreślenie pierwszorzędnej roli biskupa diecezjalnego na synodzie. On synod zwołuje, określa kwestie do dyskusji, przewodniczy sesjom i ostatecznie podpisuje dokumenty.     Instytucja synodu pochodzi z prawa kościelnego, natomiast władza biskupa, z prawa Bożego. Stąd też uczestnicy synodu mają tylko głos doradczy. Synod powinien być okazją do ukazania wspólnoty Kościoła lokalnego, jej dynamizmu apostolskiego i misyjnego, ale także do korygowania postaw .

 

       
Celebracja Słowa Bożego 3 marca (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 15. Natomiast katecheza i praca w Parafialnym Zespole Synodalnym w piątek – 8 marca, po Mszy Świętej i Nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PARAFIAN!!!

 

 
wstecz

2012 | ks. Marek Weresa