wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

ŚWIĘTA WIELKIEJNOCY
A. D. 2013


„Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście. Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim. "    
                                                             (Dzieje Apostolskie)

 

Jezus Chrystus przez swoją Śmierć i Zmartwychwstanie uwolnił nas od grzechu i śmierci. Odbudował to, co zostało zburzone przez nieposłuszeństwo pierwszych ludzi i na krzyżu odkupił świat, zmazując „dłużny zapis starodawnej winy”. Napełnieni radością Paschalnych Świąt, głosząc światu orędzie zbawienia, wpatrujemy się z ufnością w krzyż, czerpiąc z tej tajemnicy odwagę i siłę, by wiernie iść za Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy przekazujemy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiego dobra. Niech Zmartwychwstały Pan budzi w nas nadzieję, że trud się opłaca, i że po Wielkim Piątku zawsze przychodzi Niedziela Zmartwychwstania.
Dobrych, pełnych pokoju i głębokich przeżyć Świąt Paschalnych!

                                 Wasi Duszpasterze

 

 

        

wstecz

2013 | ks. Marek Weresa