ODPUST PARAFIALNY
IMIENINY KSIĘDZA PROBOSZCZA

8 grudnia przeżywaliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ten dzień był czasem odpustu parafialnego. Maryja Niepokalana, najczystsza Dziewica jaśniejąca świętością, jest wizerunkiem Kościoła, który kiedyś cały będzie „święty i nieskalany przed Bożym obliczem”. Oddając Jej cześć, wielbimy Boga, który mocą zasług przewidzianej śmierci Jezusa zachował Ją od grzechu, oraz wyznajemy wiarę w to, że także my, grzeszni, staniemy się czyści dzięki tej samej ofierze krzyża. Chwała Maryi jest znakiem, że Bóg naprawdę jest w stanie przemienić serce każdego człowieka, który, jak Ona przy Zwiastowaniu, zechce wypowiedzieć Mu swoje: „Tak”. Podczas Eucharystii o godz. 11.00 wspólnie modliliśmy się również w intencji Ks. Proboszcza z racji jego imienin.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN GALERII

[Aby powiększyć zdjęcie - kliknij na jego miniaturkę]

Księdzu Kanonikowi z racji Jego imienin życzymy, aby Duch Święty, który daje serce nowe, upodabniał Księdza Proboszcza do Jezusa Chrystusa – kapłana na wieki, na wzór Melchizedeka. Niech doświadczenie stałej obecności Pana będzie podstawą radości i pokoju, tak by Ksiądz Proboszcz mógł wydobywać z kapłaństwa coraz intensywniejszy i odnowiony zapał do pracy w Kościele. Życzymy obfitości darów Bożych w codziennej posłudze. Niech Maryja, Matka Ufności, będzie źródłem stałej opieki i pomocy.

2013 | ks. Marek Weresa