wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeńWielka Rekonstrukcja Męczeństwa Unitów Drelowskich
na Facebook'u

 

Wielka Rekonstrukcja
Męczeństwa Unitów Drelowskich


W tym roku przypada 140 rocznica Męczeństwa Unitów Drelowskich - chwalebnego i tragicznego wydarzenia z kart historii naszej parafii. Wspólnie z Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Unitów Drelowskich w Drelowie, Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, Gminą Drelów, Stowarzyszeniem Martyrium w Siedlcach oraz OSP z terenu Gminy Drelów, organizujemy rekonstrukcję tych wydarzeń. Nasze zaangażowanie w dzieło dokumentujące historię włącza się Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, przyznając dotację na wsparcie realizacji zadania : Organizacja rekonstrukcji wydarzeń Męczeństwa Unitów Drelowskich w 140 rocznicę.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby się jeszcze włączyć w prace nad tym wydarzeniem zapraszamy na najbliższą próbę w sobotę 22 lutego o godz. 16.00 w hali sportowej gimnazjum. Wielka Rekonstrukcja Męczeństwa Unitów Drelowskich ma też swoją stronę na Facebooku, wystarczy nas polubić :)
 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN GALERII Z PRÓB

[Aby powiększyć zdjęcie - kliknij na jego miniaturkę]

Przypominamy również … zbiórka strojów zimowych damskich i męskich z epoki odbywa się w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie do 21 lutego 2014 roku, w godzinach 10.00-17.00.

Zobacz więcej na Facebook'u

 

wstecz

 

2014 | ks. Marek Weresa