02 czerwca 2014

wstecz
powrót do strony głównej
Wpisz się do Księgi Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno

 
 
 
 

15 lat istnienia Strony Internetowej
Parafii Drelów


2 czerwca 1999 r. Parafia Drelów, jako jedna z pierwszych w Polsce (o ile nie pierwsza) opublikowała swoją własną stronę internetową.

O tym, jak wielce pionierskie było to wydarzenie, może świadczyć chociażby fakt, że pierwszy polski portal internetowy (Wirtualna Polska) powstał zaledwie 4 lata wcześniej (źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualna_Polska).

Początkowo strona obejmowała nieliczne treści związane z historią parafii (w tym opisujące głównie wydarzenia z 17 stycznia 1874 r.). Z biegiem czasu zawartość zaczęła się zwiększać. Wzbogaciły ją m.in. tłumaczenia na język angielski, włoski oraz francuski historii męczeństwa Unitów oraz więźnia obozu koncentracyjnego w Dachau - ks. Karola Leonarda Wajszczuka. Na stronie publikowano także  najważniejsze wydarzenia z życia parafii, liczne galerie zdjęć oraz inne istotne informacje.

Pierwsze odsłony strony nie były dość częste, gdyż dostęp do Internetu w Polsce nie był powszechny. Jednakże, dzięki wyżej wspomnianym tłumaczeniom, strona była często odwiedzana przez internautów z zagranicy, gdzie rozwój teleinformatyczny był w większym zaawansowaniu.

Na dzień dzisiejszy strona składa się z ponad 11 tysięcy tworzących ją plików! (włączywszy w to pliki graficzne). Niewątpliwie stanowi najłatwiej dostępne i najbardziej aktualne źródło informacji dla ludzi z całego Świata. I nie jest to przesadzone stwierdzenie, gdyż prowadzone statystyki dla strony, odnotowały wejścia z każdego kontynentu naszego Globu.

Webmaster

 
wstecz