wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

Rejon Radzyński „Ain-Karem” rozpoczyna młodzieżowy „raban”


Pierwsze spotkanie młodzieży po Światowych Dniach Młodzieży odbyło się 25 listopada (piątek) w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Duszpasterze tego rejonu, do którego po wakacjach dołączył dekanat międzyrzecki, obrali za patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszkę i na podstawie jego nauczania oraz nauczania papieża Franciszka ułożyli harmonogram czterech spotkań rejonowych oraz dwóch parafialnych.

Tematem pierwszego spotkania było hasło: „Prawda-czy jeszcze się liczy?”. Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Suwała. Homilię wygłosił
ks. Łukasz Michaluk, który nawiązywał do przypowieści o siewcy zawartej w Ewangelii według św. Mateusza. Kaznodzieja zaznaczył, że aby „ziarno wydało obfity plon musi najpierw zapuścić korzenie. Ewangelista stawia akcent, że ziarno nie miało korzenia. Co to znaczy? Nie miało korzenia tzn., że się nie rozwinęło. Pozostało takie samo”. Ks. Łukasz podkreślił, że każdy chrześcijanin powinien swoje korzenie zapuścić w Jezusie Chrystusie, ponieważ Jezus przedstawia nam się jako Droga, Prawda i Życie. Duszpasterz pytał młodzieży przy ważna jest dla nas prawda, czy ma ona dla nas jakąś wartość. Czy my sami jesteśmy w porządku wobec Prawdy, która prowadzi nas do Prawdy, a do niej można dojść tylko w wolności.

Słowem przewodnim z nauczania Ojca Świętego Franciszka były słowa wypowiedziane z okna na ul. Franciszkańskiej 28 lipca 2016 roku
w trakcie trwania ŚDM w Krakowie. Papież mówił wtedy: "Chciałbym zaproponować, byście zawsze praktykowali trzy słowa, które wyrażają trzy postawy. Małżeństwo jest czymś tak pięknym, że trzeba je chronić, bo ma trwać na zawsze. Te trzy słowa, które mogą pomóc przeżyć życie małżeńskie, w którym występują trudności, to: proszę, dziękuję i przepraszam”.

Po zakończonej Eucharystii młodzież udała się na mały poczęstunek, a po nim grup młodzieżowa z parafii Kock przedstawiła pantomimę, która ukazała jak bardzo ważne jest Słowo zawarte w Piśmie Świętym i jak zmienia postawę człowieka. Po zakończonej pantomimie rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu jako podziękowanie za przeżyty czas Światowych Dni Młodzieży, której przewodniczył ks. Grzegorz Suwała. Młodzież w trakcie modlitwy zapalała świeczki i w ten sposób oddawała swoje trudności oraz to, co sprawia im radość. Był to gest oddania swojego życia Panu Jezusowi i prośba o potrzebne łaski. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał książeczkę z Ewangelią – Słowem Życia i Prawdy, która była wręczana przez kapłanów, którzy przyjechali ze swoją młodzieżą. Każdy uczestnik spotkania otrzymał również znak krzyża na czole jako umocnienie w dawaniu świadectwa swojego życia na co dzień oraz rozesłanie do swoich małych wspólnot.

Oprawę muzyczną przygotował, jak zawsze niezawodny, Zespół ŚDM Band. Kolejne spotkanie rejonu radzyńskiego już w lutym. Natomiast w czasie trwania Adwentu odbędzie się spotkanie na szczeblu parafialnym pt. „Rozdroże adwentowe”. Jak podkreślał ks. Grzegorz Suwała: „naróbmy rabanu i zejdźmy z przysłowiowej kanapy”. Będzie się działo. Zapraszamy wszystkich na spotkanie z Jezusem Chrystusem!

[Żeby powiększyć - kliknij na zdjęcie]


 

Więcej zdjęć zobacz na facebooku »

wstecz

2016 | ks. Sebastian Mućka, Fot. Piotr Szabaciuk