Ferie w Zakopanem

Młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży w naszej parafii wraz z ks. Sebastianem udali się podczas ferii na tygodniowy wypoczynek do Zakopanego. Głównym celem wyjazdu była integracja młodzieży oraz nauka jazdy na nartach.

W trakcie tych kilku dni grupa młodych ludzi odwiedziła m. in. Kraków, Wieliczkę, Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennym, Zakopane, Kasprowy Wierch, Gubałówkę, Krupówki. Ważnym elementem wyjazdu było odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Największy wpływ na budowę przyszłego kościoła - "wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku" miał czas modlitwy towarzyszącej śmiertelnie rannemu Papieżowi, powracającemu powoli do zdrowia. Ten kościół to szczególna świątynia - powstała ona najpierw w sercach wiernych, w nich dojrzewała, nabierała konkretnych kształtów.

Ten kościół powstał z modlitwy za Papieża, z troski o Papieża, z ofiar składanych w intencji Papieża. Nie brakowało wśród nich najwyższej ofiary: "Panie, jeśli chcesz, zabierz moje życie, a zachowaj życie Ojca Świętego". W ten sposób w Zakopanem powstała świątynia, która łączy osobę Jana Pawła II z orędziem z Fatimy. Kościół został wybudowany w ciągu pięciu lat. Ale budowę trzeba było zacząć w miejscu właściwym - w Rzymie. Przygotowano makietę świątyni i udano się z nią do Rzymu. Została złożona u stóp Ojca Świętego, prosząc go o błogosławieństwo. Papież położył dłoń na makiecie i uczynił znak krzyża.

W tym szczególnym miejscu młodzież podziękowała Matce Bożej za swoje życie oraz prosiła o szczególne błogosławieństwo i potrzebne łaski. Zawierzyła również siebie i całą parafię opiece Maryi w 100 lecie objawień fatimskich oraz z racji Roku Maryi w naszej diecezji.

„To był dla nas nie tylko czas wypoczynku, ale również czas spędzony na wspólnej modlitwie, katechezie oraz integracji poprzez zabawę. Najbardziej cieszy mnie to, że mogłem zawierzyć swoje życie Matce Bożej Fatimskiej, a także nauczyć się jeździć na nartach oraz wspólnie spędzić czas na basenie” – podkreśla jeden z uczestników wyjazdu.

[kliknij aby powiększyć zdjęcie]

2017 | ks. Sebastian Mućka