wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

Rejonowe Spotkanie Młodzieży w Radzyniu Podlaskim


11 marca w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny spotkali się młodzi duchem i spragnieni modlitwy, Bożego Słowa oraz atmosfery miłości i radości w gronie rówieśników. Na spotkanie przybyła młodzież z rejonu radzyńskiego.

Spotkaniu patronował ks. Jerzy Popiełuszko a hasłem, które było przez cały wieczór rozważane, były słowa „DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył ks. Grzegorz Suwała. Mszę św. koncelebrowali księża z Rejonu Radzyńskiego oraz ks. Marek Weresa, który prowadził tego wieczoru rozważania.

Po Mszy Świętej była chwila na rozmowę, herbatę i coś słodkiego, po czym rozpoczęła się konferencja, którą wygłosił ks. Marek Weresa. Mówił on o walce, którą musimy prowadzić każdego dnia, aby żyć z Bogiem, o różańcu, który może być tarczą dla każdego z nas. I właśnie taki dziesiątek różańca razem z modlitwą do świętego Michała Archanioła, która jest egzorcyzmem ułożonym przez papieża Leona XIII, młodzi otrzymali podczas spotkania, które zakończyła adoracja przed Najświętszym Sakramentem.

O oprawę muzyczną tego Wielkopostnego Wieczoru Młodych zadbał niezawodny Zespół Światowych Dni Młodzieży pod kierownictwem Karola Miłosza.

Artykuł za: diecezja.siedlce.pl

wstecz

2017 | ks. Sebastian Mućka