wstecz
powrót do strony głównej
Księga Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno
Zobacz również:

Kronika wydarzeń


 

Program artystyczny upamiętniający
Świętego Jana Pawła II


Trwając w klimacie Dnia Papieskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie przygotowali program artystyczny upamiętniający Świętego Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się 6 listopada - chociaż z małym opóźnieniem, ale z dużym zaangażowaniem, gdyż uczniowie przebywali na szkolnym wyjeździe do Grecji. Występ uczniów z kl. V-VIII oraz 6-latków z Przedszkola Samorządowego w Drelowie z grupy "Tygryski", ubranych w piękne stroje charakteryzujące różne kontynenty, był sposobnością do poznawania orędzia ewangelicznego głoszonego przez Jana Pawła II przybywającego do różnych krajów, w licznych pielgrzymkach apostolskich.

Młodzi aktorzy w wymowny sposób ukazali wartość życia, zgodnie z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego "Cywilizacja życia" oraz myślą przewodnią, głoszoną przez Jana Pawła II: "Życie jest darem, który człowiek otrzymuje od Boga". - Każdy, kto odkryje głębię tych słów, będzie szanował życie i będzie się starał przeżywać je najlepiej jak tylko potrafi - podkreślił Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Michalczuk, dziękując młodym artystom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów za przybliżone treści, zachęcając jednocześnie wszystkich do odkrywania wartości życia oraz myśli wypływających z nauczania Świętego Jana Pawła II - wielkiego autorytetu także dla nas współczesnych. Dzięki zaangażowaniu rodziców z Przedszkola, a także Pani Jolanty Szmuniewskiej, można było przy okazji zobaczyć ciekawe stroje, charakteryzujące kulturę wielu krajów.

Program uświetniły występy solowe: Gabrieli Kieczka, Alicji Maksymiuk oraz Zofii Pepa. Uczennice dały wraz z chórem wielki ładunek motywacji do pielęgnowania w sobie wartości życia, a także m.in. miłosierdzia, poznawania dziejów naszego narodu oraz wartości chrześcijańskich w zasięgu międzynarodowym. Wspaniały występ akordeonowy ukazujący talenty muzyczne P. Grzegorza Golca oraz ucznia Michała Jóźwika - wraz z chórem - był wymowną interpretacją pieśni, jaką jest "Barka". Nie zabrakło też akcentu maryjnego - "Totus Tuus - cały Twój Maryjo". "Matka, która wszystko rozumie..., Matka zobaczyć dobro w nas umie..." śpiewaliśmy przy akompaniamencie na keyboardzie równie utalentowanego muzycznie P. Marcina Ślusarka.

Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem P. Agnieszki Kozaczuk we współpracy z P. Grzegorzem Golcem i P. Marcinem Ślusarkiem. We współpracę włączyła się P. Justyna Małoszuk wychowawczyni przedszkolaków oraz ks. Sławomir Ochnik.

Na okoliczność szkolnej uroczystości została przygotowana ekspozycja poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/DpurQ3zqxaXdc51w8

wstecz

2023 | Agnieszka Kozaczuk