7 lipca 2024 r.

Powitanie ks. Kazimierza Jóźwika
nowego proboszcza parafii

Dziś powitaliśmy nowego Proboszcza parafii w Drelowie - ks. Kazimierza Jóźwika.

Ks. Kazimierz święcenia kapłańskie otrzymał w 1985 roku w Siedlcach. Po kilku latach pełnienia funkcji Wikariusza w Wisznicach i Rykach, wyjechał na Syberię. Trzy lata przebywał w Tomsku a od 13 sierpnia 1995 r. został mianowany proboszczem w Tiumenii. Lata jego posługi przypadły na niełatwy okres po upadku Związku Radzieckiego. Chodź w Rosji zmienił się ustrój polityczny, to mentalność i przyzwyczajenia pozostały praktycznie te same. Praca w takich warunkach, wymagała szczególnej cierpliwości i poświęcenia.

W 2011 r. powrócił do Polski. Ostatnimi laty był proboszczem w parafiach w Wiebrzbnie oraz (ostatnio) Huszlewie i Makarówce.

Od 1 lipca 2024 r. został mianowany przez biskupa siedleckiego proboszczem naszej parafii.

Życzymy Księdzu błogosławieństwa Bożego oraz jak najwięcej życzliwych ludzi wokół siebie.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/eETgHowQMaJd283X6

2024 | Webmaster