6 października 2024 r.

Peregrynacja Relikwii
Bł. Rodziny Ulmów

W czwartek (10 października) o godz. 17.00 przybędą do nas relikwie Bł. Rodziny Ulmów, którzy oddali swoje życie za pomoc bliźnim. Zapraszam wszystkich na uroczystą Mszę św. i różaniec. Modlitewne czuwanie w kościele do 21.00.

W piątek czas na modlitwę przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów od 8.00 do 16.00. Peregrynacja zakończy się Mszą św. o 16.00 i pożegnaniem Relikwii.

Rodzina Ulmów (Józef i Wiktoria Ulmowie z siedmiorgiem dzieci) to polska rodzina katolicka z Markowej na Podkarpaciu, która w czasie okupacji hitlerowskiej podczas II wojny światowej próbowała ratować polskie rodziny żydowskie, ukrywając je we własnym domu. W wyniku donosu, w marcu 1944 r. niemieccy żandarmi dokonali egzekucji na całej rodzinie Ulmów oraz ukrywanych przez nią żydów.

10 września 2023 r. w Markowej, miała miejsce Msza św. beatyfikacyjna, podczas której Rodzina Ulmów została wyniesiona do chwały ołtarzy.

2024 | ks. Kazimierz