10 października 2006

wstecz
powrót do strony głównej
Wpisz się do Księgi Gości
Adres e-mail parafii Drelów
spis treści

pełne okno

zamknij pełne okno

Zobacz również:

Listy Br. Sławka z Gabonu (1)


 

Listy Br. Sławka z Gabonu (2)


Pokój i Dobro.

Trochę czasu minęło jak pisałem wiadomości z naszej misji a działo się trochę, gdyż po zamieszkaniu w "cocobeach" musieliśmy od początku remontować dom. W czasie wielkanocnym w parafii odbywa się wiele uroczystości a mianowicie chrzest neokatechumenów w podeszłym wieku oraz chrzest dzieci pierwszego roku katechezy. W białą niedzielę jest pierwsza komunia dla drugiego roku katechezy, następnie w okresie wielkanocnym jest bierzmowanie trzeciego roku katechezy. Od 25 lat nie było tutaj księdza rezydenta tylko księża którzy przyjeżdżali by odprawić msze i wracali do siebie bo nie było się gdzie tutaj przespać, dom wyglądał jak to mówi O. Jerzy jak ”kurnik” a i ludzie zapomnieli jak się żyje z księdzem który mieszka na miejscu a w dodatku my zakonnicy też mamy swoje zwyczaje które musimy zachowywać by strzec swojej zakonności.

 

W lipcu wizytowaliśmy wszystkie wioski w buszu i nad rzeka w których nie było księdza po kilka lat gdzie można tam dopłynąć łódką. 13 sierpnia była instalacja Darka na proboszcza parafii "cocobeach" a ja tydzień wcześniej spadłem ze strychu kościoła i złamałem piętę bo chciało mi się "bawić w elektryka". Niestety mamy tu takie realia ze moja skromna wiedza techniczna o elektryce i hydraulice przewyższa znajomość nie jednego technika tutejszego wiec wiele rzeczy z Darkiem robimy sami lub musimy nadzorować by nie stracić materiałów.
Teraz zaczyna się rok szkolny wiec trzeba na nowo organizować katechezę i duszpasterstwo grup oraz dokończenie remontu domu póki ja jestem trochę unieruchomiony Darek musi sam działać na zewnątrz a mi pozostaje jak na razie cała obsługa domu.

Gorąco pozdrawiam z gorącego i słonecznego lądu który jest uroczy a zarazem mistyczny i dziki. Proszę o modlitwę w intencji misji i misjonarzy a w przyszłym roku gdy będę na urlopie to myślę że się spotkamy.

Z Bogiem.

Br. Sławek, kapucyn.


wstecz

PS