13 czerwca 2005

Renowacja Horodka

Prace remontowe
przy kościele parafialnym

W 2003 r. zostały podjęte prace przy świątyni w Drelowie mające na celu zabezpieczenie przed niszczącą wilgocią. Za sugestią Wojewódzkiego Konserwatora z Białej Podlaskiej został odbity tynk cementowy na frontonie kościoła (płatami odstawała farba a zacieki z gzymsów niszczyły elewację) a także wokół świątyni na wysokości 1 metra. Przez 2 lata mur stał odkryty. Dopiero w maju 2005 roku położono wapienne tynki. Prace wykonał Ryszard Gmur z Kąkolewnicy. Finansowano ze zbiórek kolędowych.

W kwietniu 2005 r. zmieniono chodnik wokół kościoła. Stare płytki układane w 1959 r. zerwano i położono kostkę typu starobruk. Trzy płyty kamienne na schody przy wejściach do kościoła wykonał i ofiarował Krzysztof Chwedaczuk z Drelowa.

Została też ujęta woda spływająca z rynien i odprowadzona poza teren kościelny. Prace finansowane były z kolędy i dodatkowych zbiórek. Całość wykonała firma budowlana Jerzego Hawryluk z Drelowa.

przed remontem po remoncie

Źródło: Kronika Parafii Drelów